Jawa Pionýr: Jak zvýšit výkon a snížit spotřebu?


,

Pro mnoho z nás představuje Jawa Pionýr nejen symbol jednoduchosti a spolehlivosti, ale také ikonu motocyklové historie. Abychom tuto krásnou klasiku udrželi v perfektním stavu, pravidelný servis je naprosto nezbytný.

Dnes se podíváme na běžný servis pro Jawa Pionýr, který zahrnuje čištění palivového kohoutu a nastavení hladiny v plováku.

Pokud Vás zajímají naše další projekty, najdete je tady nebo na našich sociálních sítích. Propojme se.

Čištění palivového kohoutu Jawa Pionýr

Palivový kohout je klíčovým prvkem pro správné fungování Pionýra. Jeho úkol je regulovat tok paliva z nádrže do karburátoru. Průběžné čištění palivového kohoutu je důležité, protože se může stát, že se v něm usadí nečistoty nebo rez, což může ovlivnit průtok paliva.

Předcházejte těmto a podobným nepříjemnostem – obraťte se na nás.

Pro čištění palivového kohoutu jej nejprve odpojíme od karburátoru. Poté otevřeme kohout a odstraníme filtr paliva a další součásti. Veškeré části se pečlivě vyčistí vhodným čističem a kartáčem, abychom odstranili všechny nečistoty. Po důkladném vyčištění se kohout znovu sestaví a připojí zpět na karburátor.

Pravidelný servis: Nastavení hladiny v plováku

Dalším důležitým úkolem při běžném servisu pro Jawa Pionýr je správné nastavení hladiny v plováku. Plovák je malá plovoucí součástka umístěná uvnitř karburátoru, která reguluje množství paliva v nádržce karburátoru. Správná hladina paliva je klíčová pro optimální výkon a ekonomiku vašeho Pionýra.

Nastavení hladiny v plováku vyžaduje odšroubování poklice karburátoru a přístup k plováku. Plovák by měl být ve správné poloze podle specifikací výrobce, což obvykle znamená, že hladina paliva by měla dosahovat přesně určeného bodu na plováku. Pokud je hladina příliš vysoko nebo nízko, upravíme plovák tak, abychom dosáhli požadované hladiny.

Je důležité mít na paměti, že každý motocykl může mít specifické požadavky a vyžadovat individuální přístup. Pokud si nejste jisti, zda jste pro provedení servisu ti praví, obraťte se na zkušené mechaniky, kteří se specializují na takové stroje, jako je Váš Jawa Pionýr. Kontaktujte VVCC servis.

Pamatujte, že správná údržba je investicí do dlouhého života všech veteránů. Pojďte s námi udržovat dědictví Jawa Pionýra naživu. Přejeme, ať vám to jde na jedničku na silnici i mimo ni 🙂

Podívejte se taky na náš projekt

Renovace Jawa Pionýr: Odstavený vrak zpátky na silnici


Líbí se Vám naše práce?